Kontakta oss

Navestadsgatan 41-43,
603 66 Norrköping

011 – 14 25 45
info@olofssonauto.com

Öppettider

Bilförsäljning:
Måndag – Fredag: 09.00 – 18.00
Lördag: Stängt

Service/reservdelar:
Måndag – Fredag: 07.00 – 17.00
Måndag – Fredag: (tel. tid) 08.00 – 17.00
Lördag: Stängt

Personal

Ledning

Pelle Olofsson

Ägare

011-36 95 75

pelle@olofssonauto.com

Charles Olofsson

VD

011-36 95 71

charles@olofssonauto.com

Försäljning

Personbilar

Fredrik Hedman

Försäljningschef samt AMG-ansvarig Mercedes-Benz personbilar

011-36 95 77

fredrik.hedman@olofssonauto.com

Personbilar

Christian Fiege

Försäljning Mercedes-Benz personbilar

011-36 95 79

christian@olofssonauto.com

Transportbilar

Marcus Olofsson

Försäljningschef Mercedes-Benz Transportbilar

011-36 95 85

marcus@olofssonauto.com

Transportbilar

Manfred Stober

Försäljning Mercedes-Benz transportbilar & fleet-/företagsförsäljning

070-606 95 78 eller 011-36 95 78

manfred@olofssonauto.com

Begagnade bilar

Jure Kljucevic

Försäljningschef begagnade bilar

011-36 95 88

jure@olofssonauto.com

Begagnade bilar

Kent Hedlund

Försäljning begagnade bilar

011-36 95 87

kent@olofssonauto.com

Begagnade bilar

Björn Nord

Försäljning begagnade bilar

011-36 95 89

bjorn.nord@olofssonauto.com

Administration

Lena Umeborn

Ekonomiansvarig

Agneta Berg

Biladministratör

011-36 95 76

agneta@olofssonauto.com

Nathalie Olofsson

Controller

011-36 95 72

nathalie@olofssonauto.com

Service

David Alexandersson

Servicemarknadschef Mercedes-Benz & Isuzu

011-36 95 82

david.alex@olofssonauto.com

Emil Kling

Servicerådgivare Mercedes-Benz och Isuzu

011-36 95 81

emil.kling@olofssonauto.com

Tobias Hagström

Servicerådgivare Mercedes-Benz & Isuzu

011-14 25 01

tobias@olofssonauto.com

Olle Forsberg

Reservdelsansvarig Mercedes-Benz och Isuzu

011-14 25 02

mbreservdelar@olofssonauto.com

Torbjörn Stöbe

Reservdelar Mercedes-Benz och Isuzu

011-14 70 11

torbjorn.stobe@olofssonauto.com

Harley-Davidson

Anders Forsman

General Manager & Sales Harley-Davidson

011-14 25 47

anders.forsman@h-dnorrkoping.se

Pia Olofsson

Sales Harley-Davidson

011-36 95 74

pia@h-dnorrkoping.se

Mikael Enqvist

Service Harley-Davidson

011-36 95 86

micke@h-dnorrkoping.se